Pompy wysokiego ciśnienia – common rail

Za skuteczne dozowanie paliwa do silników Diesla odpowiadają pompy wysokiego ciśnienia, nazywane także Common Rail. Są one stosowane do systemu hydraulicznego wtrysku paliwa. W naszym warsztacie we Wrocławiu dokonywana jest fachowa regeneracja oraz naprawa pomp wysokiego ciśnienia do Diesla w przystępnych cenach.

Elementy pomp Common Rail

Urządzenia pracujące w silnikach Diesla są zbudowane z kilku komponentów decydujących o ich sprawności. Wśród nich można wymienić chociażby: cylinder, tłoczek, wtryskiwacz, przewody.
Awaria każdej z tych części może skutkować niewłaściwą pracą pompy, dlatego wymiana i naprawa jest w wielu przypadkach jedynym i koniecznym rozwiązaniem.

Rodzaje awarii

W celu sumiennego poradzenia sobie z usterkami i właściwej regeneracji, należy prawidłowo zdiagnozować rodzaj występującego problemu. Wśród możliwych przyczyn wymienić można chociażby: brak możliwości uruchomienia silnika – przyczyną takiej sytuacji okazuje się często zanieczyszczenie układu lub zaistnienie usterki zaworu regulacji ciśnienia, zmniejszenie mocy silnika – powodem takiego problemu mogą być również zanieczyszczenia, ale również odłączenie jednej z sekcji urządzenia zwiększenie wydawanego hałasu. Przyczyny usterek Istnieje co najmniej kilka powodów, które sprawiają, że pompy Common Rail wymagają naprawy lub regeneracji. W ramach tych przyczyn wymienić można przykładowo: zbyt rzadką wymianę filtru paliwa lub oleju, stosowanie niewłaściwego paliwa, zużycie elementów. Możliwe działania naprawcze W zależności od rodzaju awarii, a także jej przyczyny, wdrażane są zróżnicowane działania naprawcze i regeneracyjne. Standardowo jednak wykonuje się przede wszystkim: szczegółowe sprawdzenie stanu technicznego poszczególnych elementów czyszczenie całego urządzenia z powstałych zanieczyszczeń w przypadku konieczności dokonania jedynie regeneracji wymianę zużytych komponentów w momencie, gdy wskazana jest naprawa pompy wysokiego ciśnienia Zapobieganie częstym awariom pomp Common Rail w przyszłości Usunięcie usterki jest działaniem doraźnym, jednak aby uniknąć częstego powtarzania się awarii, trzeba przestrzegać zasad eksploatacji. W gronie tych działań znajduje się: używanie odpowiedniego paliwa, regularna konserwacja i dokonywanie przeglądów. Wówczas możliwa jest także wymiana zużytych części eksploatacyjnych, co staje się koniecznością wraz z upływem określonego przez producenta czasu oraz stopnia eksploatacji pojazdu.

Zalety naszych działań

Wybierając ofertę naszego warsztatu, mogą Państwo liczyć na szereg korzyści związanych propozycją regeneracji pomp wysokiego ciśnienia. Są to przede wszystkim: atrakcyjna cena w porównaniu do jakości usług, dokładność – przykładamy bardzo dużą wagę do sumiennego wykonywania czyszczenia, aby oddać w Państwa ręce sprawny sprzęt Common Rail, który będzie możliwie w jak najdłuższym czasie poprawnie funkcjonował, doświadczenie – pracujemy w branży od niemal 30 lat, dlatego nabytą przez wiele lat wiedzę, a także umiejętności przenosimy na prowadzoną działalność, szeroki zasób obsługiwanych urządzeń – jesteśmy w stanie naprawić wielu urządzeń użytkowanych w samochodach różnych marek oraz producentów.