Demontaż wtryskiwaczy

Do przeprowadzenia poprawnego czyszczenia oraz naprawy konieczny jest odpowiedni demontaż wtryskiwaczy. Bez użycia fachowego sprzętu oraz posiadania dużego doświadczenia w tym względzie, może być to zadanie bardzo utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe. Warto więc w przypadku podejrzeń zaistnienia awarii zgłosić się do fachowego serwisu, który solidnie wykona to zadanie.

Wtrysk pośredni oraz bezpośredni

Duże różnice istnieją w metodzie wtrysku paliwa, jaka jest wykorzystywana w jednostce napędowej. Zdecydowanie łatwiej dokonać demontażu w przypadku wtrysku pośredniego, gdy wtryskiwacz jest umieszczony z boku głowicy. W przypadku sposobu bezpośredniego główny element znajduje się nad cylindrem, co sprawia, że dostęp do niego jest znacznie utrudniony.

Sprawdzenie stanu technicznego

Zanim przystąpimy do demontażu wtryskiwacza, wykonujemy szczegółową diagnostykę stanu technicznego elementów. Wykorzystujemy do tego precyzyjne narzędzia, w tym nowoczesny mikroskop elektroniczny, który pozwala nam dokonać dokładnej analizy przed rozpoczęciem działań i odpowiednio zaplanować naszą pracę.

Trudności techniczne

Podstawowym problemem związanym z przeprowadzeniem demontażu mogą być usterki oraz zużycie eksploatacyjne, które negatywnie wpłynęło na stan techniczny elementów. Jednym z nich może być korozja, która powoduje, że elementy metalowe zostają zapieczone i wyjęcie ich jest zadaniem trudnym. Powinno powierzyć się te zadania specjalistom, takim jak fachowcy pracujący w naszej firmie, których działania zapobiegną ewentualnym uszkodzeniom.

Użycie odpowiednich narzędzi

W celu uniknięcia ewentualnych uszkodzeń komponentów, potrzebne jest użycie odpowiedniego sprzętu, który pozwoli szybko i w stosunkowo prosty sposób zdemontować wtryskiwacz z komory silnika. Takim narzędziem jest ściągacz udarowy, którego zastosowanie jest jednak możliwe jedynie w przypadku dużej przestrzeni nad silnikiem, pozwalającej na komfortowe użycie. W przypadku gdy nie jest to możliwe, innym rozwiązaniem jest wykorzystanie urządzenia hydraulicznego.