Wtryski common rail

Silniki dieslowe są obecnie bardzo powszechnie wykorzystywane w różnego rodzaju pojazdach osobowych, a także dostawczych. Serwisem tego typu konstrukcji, ze względu na złożoność powinny się zajmować specjalistyczne zakłady mechaniki pojazdowej. Do zadań naszej firmy należy między innymi naprawa wtrysków Common Rail. Wyszukujemy wszystkie usterki i poddajemy je regeneracji.

Common Rail w silnikach dieslowych

System wtrysku paliwa Common Rail zapewnia równiejszą pracę silnika, usprawniony proces spalania paliwa, mniejszą emisję hałasu, a także zmniejszone wydzielanie ciepła. Charakteryzuje się również wysoką sprawnością termodynamiczną. Istotnym wyznacznikiem jakości takiego systemu wtryskowego jest także możliwość tworzenia stałego ciśnienia od momentu uruchomienia silnika, a także jego regulacji. Właściciele pojazdów, w których zamontowane są instalacje wtryskowe Common Rail powinni pamiętać o regularnych przeglądach i regeneracji oraz naprawie usterek.

Serwis silników wyposażonych w Common Rail

Żaden silnik nie jest konstrukcją całkowicie bezawaryjną i pozbawioną wad. Okazuje się, że usterki pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, a wbrew powszechnie panującej opinii, naprawa wtrysków Common Rail nie oznacza katastrofy finansowej. Wszystkie elementy całego układu można poddać procesowi regeneracji, której zadaniem jest usunięcie wszelkich usterek i przywrócenie podzespołom właściwości użytkowych, najbardziej zbliżonych do tych, które posiadały w dniu wyprodukowania. Regeneracja i napawa jest jednak skomplikowanym i wieloetapowym procesem. Wymaga to wykorzystania nie tylko ogromnej wiedzy, ale też nowoczesnego zaplecza technicznego. Prowadzona przez nas firma specjalizuje się w naprawie wtrysków Common Rail. W naszym warsztacie wykorzystujemy nowoczesne sprzęty diagnostyczne i serwisowe, które umożliwiają nam znalezienie najmniejszej usterki i poddanie regeneracji całego układu. Stawiamy na metodologię wykonywania napraw, w oparciu o zalecenia producentów danych podzespołów. W razie potrzeby odpowiemy na wszystkie pytania z Państwa strony i chętnie doradzimy.