Regeneracja pompowtryskiwaczy

Jedną z naszych specjalności jest regeneracja pompowtryskiwaczy. Są to urządzenia łączące w sobie funkcje pomp wtryskowych z funkcjami wtryskiwaczy sterowanych elektronicznie. Każdy cylinder silnika wyposażony jest w jeden taki element. Są one wykorzystywane do wytwarzania bardzo wysokiego ciśnienia, którego brakuje w przewodach odpowiedzialnych za doprowadzanie paliwa. Dzięki niewielkiej objętości paliwa uzyskanie optymalnego ciśnienia jest bardzo proste, a jednocześnie bardzo szybkie. Dzięki specjalnym elektrozaworom w sterowniku silnika możliwe jest bardzo dokładne ustalenie wartości wytwarzanego ciśnienia, początku wtrysku, a także ilości wtryskiwanego paliwa. To pozwala uzyskać pożądany skład mieszanki, gwarantującej najlepsze spalanie. Dzięki tym cechom osiąga się dużą moc jednostkową, przy jednoczesnym ograniczeniu zawartości szkodliwych składników spalin. Dodatkowym atutem jest niewielkie zużycie paliwa.

Widać ewidentnie jak istotnym elementem w samochodzie osobowym, dostawczym czy ciężarowym są te urządzenia. Regularna regeneracja pompowtryskiwaczy i pomp wtryskowych powinna być więc jednym z głównych obowiązków właścicieli różnego rodzaju pojazdów, a także maszyn rolniczych i budowlanych. Zajmiemy się tym!


Na czym polega naprawa wtryskiwaczy?

Urządzenia w pierwszej kolejności przechodzą fachową analizę, są rozkładane na części, a każda z nich jest precyzyjnie badana z wykorzystaniem mikroskopów cyfrowych. Diagnozujemy problem i przechodzimy do naprawy pompowtryskiwacza. Zajmujemy się między innymi czyszczeniem urządzeń wykorzystując myjki wysokociśnieniowe i ultradźwiękowe. Po wykonaniu podstawowych prac możemy określić stan urządzenia, ustalić co było przyczyną awarii, a także wycenić niezbędne do wykonania prace. Kiedy warunki usługi zostaną ustalone przez obie strony, wymieniamy stare elementy na nowe, usuwamy usterki i przekazujemy Klientowi sprawne urządzenie.