Czyszczenie wtryskiwaczy

Jednym z najważniejszych elementów silnika, bezpośrednio oddziałującym na jego poprawne funkcjonowanie, są wtryskiwacze. Z tego powodu istotną czynnością jest prawidłowe i regularne czyszczenie wtryskiwaczy, które może zapobiec awariom tego elementu, a także poprawić działanie całego systemu napędowego samochodu.

Niepokojące sygnały

Istnieje kilka symptomów, które mogą świadczyć o tym, że konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego wtryskiwaczy. Jednym z nich jest choćby czarny lub biały dym, który wydostaje się z rury wydechowej, a także wyraźne zmniejszenie mocy silnika czy komplikacje w osiągnięciu przez silnik wyższych obrotów w trakcie jazdy.

Demontaż i ocena stanu technicznego

Pierwszym etapem przywrócenia stanu używalności tych komponentów jest demontaż i sprawdzenie stopnia zużycia i zabrudzenia wszystkich elementów. W takiej sytuacji możliwe jest precyzyjne usunięcie zanieczyszczeń z różnych komponentów. Później można przystąpić do czyszczenia wtryskiwacza lub wymiany konkretnych części, w zależności od ich stopnia eksploatacji.

Myjka ultradźwiękowa

Urządzeniem, który w najlepszy sposób może usunąć zanieczyszczenia z wtryskiwaczy, jest myjka ultradźwiękowa. Działa ona poprzez przenoszenie fal za pomocą wody z odpowiednim płynem czyszczącym. Zastosowanie tej metody pozwala bardzo precyzyjnie wyczyścić wtryskiwacze oraz inne przedmioty.

Wtryskiwacze Diesla

Naszą specjalnością jest czyszczenie oraz naprawa silników wysokoprężnych, popularnie nazywanych Dieslami. Te jednostki napędowe tworzone są z większą precyzją, dlatego też ich naprawa wymaga sporej wiedzy i doświadczenia.

Profilaktyka

Najważniejszymi zasadami , którymi należy kierować się w działaniach zmierzających do tego, by uniknąć przedwczesnej konieczności wymiany części, jest stosowanie odpowiedniej jakości oleju oraz paliwa. Dzięki temu uniknie się osadzania zwiększonej ilości zanieczyszczeń. Ważne jest też regularne dokonywanie przeglądu, dzięki czemu będzie można zdiagnozować problem na jego wczesnym etapie.